ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Бајден со нов гаф: Го згреши името на украинскиот претседател

Претседателот на Соединетите Американски Држави (САД), Џо Бајден за време на Самитот на НАТО во средата, направи гаф со името на украинскиот претседател нарекувајќи го со името на непријателот од Русија.

„Владимир и јас…“, рече Џо Бајден за време на прес-конференцијата во Вилнус, а потоа се поправи и кажа: „Господин Володимир Зеленски и јас“, пред да продолжи со говорот.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.