ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

АРСОВСКИ: ДИМОВА ДОДЕЛИЛА 125.000 ЕВРА ЗА ПРОЕКТОТ „ИЗБЕРИ СИРЕЊЕ“ НА БРАТОТ НА ПРАТЕНИКОТ ДИМЕ ВЕЛКОВСКИ ОД СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ и денеска бара оставка од Лидија Димова, директорка  на Националната агенција за европско образование. Арсовски вели дека димова доделила 125 илајди евра за проект „Избери сирање“ на братот на пратеникот Диме Велковски од редовите на СДСМ.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.