ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Американскиот амбасадор Бејли одговараше на прашања за престојот и работата во земјава

Американскиот амбасадор Џес Бејли, пред завршувањето на мандатот одговори на педесетина прашања поврзани со неговиот престој и работата во Македонија. Вели дека нема влијание врз политиката во државата но доколку би можел нешто да промени, тоа би било да има помалку смет на улиците. На граѓаните во Македонија им порача да бидат оптимисти оти земјава има светла иднина. Бејли заминува од земјава по 4 години служба а на негово место доаѓа досегашниот заменик амбасадор на САД во Грција, Мери Кејти Бирнс.

50 questions with Ambassador Baily

As Ambassador Baily gets ready to leave after four years, we asked him a few questions (fifty to be exact) about his time here, favorite people, favorite places and more. Check it out!

Gepostet von U.S. Embassy North Macedonia am Freitag, 22. Februar 2019

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.