ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Американскиот амбасадор Бејли одговараше на прашања за престојот и работата во земјава

Американскиот амбасадор Џес Бејли, пред завршувањето на мандатот одговори на педесетина прашања поврзани со неговиот престој и работата во Македонија. Вели дека нема влијание врз политиката во државата но доколку би можел нешто да промени, тоа би било да има помалку смет на улиците. На граѓаните во Македонија им порача да бидат оптимисти оти земјава има светла иднина. Бејли заминува од земјава по 4 години служба а на негово место доаѓа досегашниот заменик амбасадор на САД во Грција, Мери Кејти Бирнс.

https://www.facebook.com/USEmbassySkopje/videos/2309974889291324/

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.