ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Активни 90 работници, се расчистува снегот во сите скопски општини

НП “Општинска хигиена” -Скопје, со 90 теренски работници и сите расположливи механизации, денес ги чисти снегот и мразот во сите општини во градот.

Областа околу Државната болница и Градската болница, Владата и Собранието на РМ е темелно исчистена и преодна, а стандардно се чистат и булеварите, поголемите улици, плоштадот Македонија, Старата скопска чаршија, како и пешачките патеки, тротоарите и мостовите.

Активностите на општинските хигиена “Општинска хигиена” -Скoпје ќе продолжат во текот на денот, со цел да се овозможи безбедно движење на сообраќајот и пешаците.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.