ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Адвокатите на Јанева вршат увид во доказите направени со ПИ-мерки

Адвокатите Ирена Фрчковска и Дељо Кадиев и денеска во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција треба да вршат увид во доказите за случајот „Рекет” против поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева.Ова е трет ден да се врши увид во доказите, а според најавите се очекува да ги видат и оние кои обвинителството ги собрало со ПИ-мерки од следењето на Јанева.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.