Ципрас: Повеќе не постои нелогична употреба на тајните фондови на МНР

Грчкиот премиер Алексис Ципрас денеска изјави дека повеќе не постои „нелогична употреба на специјалните фондови” во Министерството за надворешни работи иа Грција и дека

Повеќе

Ципрас по оставката на Коѕијас: Ќе направам се за успешно завршување на историскиот договор

Политички потрес во Грција.. Шефот на дипломатија Никос Коѕијас си поднесе оставка, ден по драматичната владина седница на која дошло до жестока кавга меѓу

Повеќе