Мицкоски со порака до 7-те пратеници: Да издржевте уште малку ќе го победевме Заев

Ја свиткавте кичмата, не предадовте, засрамете се, им порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на седумте пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за уставни измени,

Повеќе

Мицкоски отфрла секаква можност за договор

Со Заев има шанса само да констатираме дека Договорот е мртов – вака одговара лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски околу можноста за постигнување консензус

Повеќе