Манчестер Јунајтед со пресврт до победа над Јувентус, убедливи триумфи на Реал Мадрид и Манчестер Сити

Со шест натпревари одиграни синоќа беше комплетирано 4.коло во Лигата на шампионите. Во дербито на вечерта, одиграно во Торино, Манчестер Јунајтед со пресврт во

Повеќе

Фудбалерите на Лестер ќе патуваат во Кардиф со автобус: Одлуката следи по големата трагедија која ги снајде?!

Овие денови во Лестер владее голема тага. Сопственикот на клубот, Вичај Шривадханапрабха, како што е веќе познато, во саботата заедно со уште четири лица

Повеќе