Во четири градови Владата ги активира мерките против загадувањето

Бидејќи е надминат прагот на алармирање за загаденоста на воздухот на дел од мерните станици во Скопје, Битола, Тетово и Струмица, од Владата информираат

Повеќе

СГС на Мијалков доби нов тендер, агенцијата ќе го обезбедува Археолошкиот музеј за 7 милиони денари

Агенцијата за обезбедување Секјурити Груп Сервисис, која се поврзува со поранешниот шеф на тајната полиција за време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ Сашо Мијалков, доби

Повеќе

ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ НЕ ПОБАРАЛЕ СУБВЕНЦИИ ЗА ЕКО АВТОБУСИ ОТИ НИКОЈ НЕ ГИ ИНФОРМИРАЛ, ШИЛЕГОВ ВЕЛИ БИЛЕ НЕЗАИНТЕРЕСИРАНИ ЗА МЕРКИТЕ

Ниту еден од приватните превозници лани не побарал од Град Скопје субвенции за да инсталираат уреди на гас или да купат еколошки автобуси. Во

Повеќе

Првотo дете во 2019, Ведран се роди една минута по полноќ

Првото чедо на фамилијата Ангеловски се роди една минута по полноќ во новата 2019 година. Ведран е првото родено бебе на Клиниката за гинекологија

Повеќе

Цаноски во „ТНТ“: Ахмети ми рече дека уривањето на „Космос“ е бидејќи татко ми преминал од ВМРО-ДПМНЕ во СДСМ

Синот на Фијат Цаноски, Сефер, денеска сведочеше на рочиштето за случајот ТНТ, за рушењето на објектот „Космос“. Тој истакна дека побарал помош од неколкумина

Повеќе