ВМРО-ДПМНЕ: Економското цунами и рекетот на власта секојдневно ги осиромашува граѓаните

Криминално рекетарската влада на Зоран Заев и СДСМ е елементарна непогода за македонската економија. Зоран Заев и СДСМ наместо животот кој го ветуваа за

Повеќе

Милошоски: Власта ја штити Јанева, Заев изјави дека обвинителката ќе излезе од притвор за 10 дена

ВМРО-ДПМНЕ денес предложи Собранието да ја разреши специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, согласно веќе усвоената препорака на Комисијата за избори и именување и Советот

Повеќе

Владата: Палењето знамиња и макети на Заев и Шекеринска не се одлика на патриотизам

Владата го осуди палењето на макети на премиерот Зоран Заев и министерката за одбрана Радмила Шекеринска како и палењето на знамињата на Бугарија и

Повеќе

Судот не го најде Верушевски ни дома, ниту во Владата, не дојде да сведочи на Таргет-Тврдина“

Поранешниот разузнувач Зоран Верушевски, и актуелен советник на премиерот Зоран Заев за безбедност, денеска не се појави на судското рочиште за случајот „Таргет и

Повеќе

Пендаровски – Брнабиќ: Се интензивира соработката меѓу Скопје и Белград последните неколку години

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска прими делегација од Република Србија, предводена од претседателката на Владата, Ана Брнабиќ, на која беше потврдена

Повеќе

Сугарески: Остануваме посветени на борбата против криминал и корупција

Остануваме посветени на заложбата од Декларацијата што ја донесовме за борба против криминал и корупција, комуникацијата во партијата е одлична меѓу сите функционери, судските

Повеќе