Вештачењето на мобилниот телефон на Јанева готово – ќе биде ли клучно за Јанева да биде осомничена?

Заврши вештачењето на телефонот на Катица Јанева – но детали нема. Обвинителката Вилма Русковска го добила извештајот од мобилниот телефон на катица Јанева кој

Повеќе

Министерот Спасовски не знае каде е Катица Јанева, МВР немало обврска да знае без налог од Обвинителството

Ниту министерот Спасовски, ниту пак Министерството со кое раководи, не знаат каде во моментов се наоѓа специјалната обвинителка Катица Јанева, бидејќи, како што изјави

Повеќе

Протоколот за НАТО пред францускиот Министерски совет

Француската влада на денешниот министерски совет го разгледува Предлог-законот за одобрување на ратификацијата на Протоколот за пристапување на Република С. Македонија во НАТО. Според француските закони,

Повеќе

Заев му порача на Ел Чека дека ќе одговара, Ахмети се лути зошто бомбите се само за ДУИ

Премиерот Зоран Заев рече дека во врска со „бомбите“ што лицето Ел Чека ги објавува, МВР постапува, а власта се обратила и до државите сојузници

Повеќе

ДУИ бара Бесими да стане гувернер на Народна банка, а Бежовска да оди во финансии

ДУИ на Али Ахмети инсистира премиерот Зоран Заев да го предложи поранешниот министер за финансии Фатмир Бесими за гувернер на Народната банка, објави Коха.

Повеќе

Бугарски новинар претпочита да ја нарекува Македонија „Југозападна Бугарија“

Бугарскиот новинар, Љубомир Огњанов, даде скандалозна изјава во својата емисија на бугарската телевизија Канал 3, кога среде интервју со заменик министерот за надворешни работи

Повеќе

Борисов до Пендаровски откако го нарече северномакедонски: „Седи тука при нас“ ВИДЕО

Кога неповикан ѕиркаш како подножичка … во балкански *машки разговори – Поздрав од ЗоЌи 😂 ⏬https://t.co/uXkqTkXdFy⏬https://t.co/FV5Qg5r9Xk pic.twitter.com/bxq9lCGGx1 — Види Види #Бојкотира (@1VidiVidi) July 10,

Повеќе