ВМРО-ДПМНЕ: Македонија денес не слави, Македонија е завиена во црно бидејќи продадоа, погазија и уништија се

Најголема демагогија и срам за државата е кога однародените Зоран Заев, Никола Димитров или Радмила Шекеринска стојат пред табла на која пишува Влада на

Повеќе

(Видео) Заев: Ги отворивме новите бели страници на иднината на Северна Република Македонија

Нашата земја напиша историја, генерацискиот сон станува стварност, рече премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција во Владата, по усвојувањето на уставните измени. -Со

Повеќе

СДСМ: Постигнат е договор со БЕСА на Касами за уставните измени

Постигнат е договор со кирилото на БЕСА на Биљал Касами, изјави денеска портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов. Тој не прцизираше што е договoрено, но

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ обвинува за притисоци од власта врз пратениците, ќе заседава ИК

За денеска попладне претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски свика седницана Извршниот комитет на партијата и состанок со пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ. Во

Повеќе

ДЕНЕС УШТЕ ЕДНА СРЕДБА ЗАЕВ-КАСАМИ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ, МИЦКОСКИ ГИ ПОВИКА ПРАТЕНИЦИТЕ НА КОНСУЛТАЦИИ

За 15 часот е одложена седницата на која што треба да се гласа за уставните измени, првично закажана за 12 часот. Седницата е одложена,

Повеќе

Мицкоски дојде пред Собрание – на протест и Јакимовски

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, повторно се приклучи на протестот пред Собрание против финалната фаза од уставните измени. Со него беа многу видни

Повеќе

Георгиевски: БЕСА не се поголеми патриоти од останатите албански партии

Поранешниот премиер на Македонија, Љубчо Георгиевски, во синоќешното гостување на „24 анализа“ на ТВ 24, говореше за актуелните уставни измени во Собранието. Како што

Повеќе

Петровски: Мицкоски сака да си создаде алиби пред членството, затоа излезе на протест

Поранешниот функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Филип Петровски, вели дека протестирањето на лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, не е искрено. Според него, Мицкоски се приклучи на

Повеќе