Учениците нема да имаат повеќе настава во сабота, но и нема да се распуштаат на 10 јуни

Со новиот Закон за образование не се предвидува намалување на бројот на часови, вели министерот за образование, кој денеска го претстави пред јавноста. Во

Повеќе

Столтенберг и честиташе на земјава за реформите, но и порача да ги продолжи

Северна Македонија мора да се пофали за досега спроведените реформи, но истовремено, динамиката на реформите мора да се одржи, порача денеска Генералниот секретар на

Повеќе

Мицкоски: Поразите на оваа влада и Зоран Заев стануваат секојдневие!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку видео-порака на својот Фејсбук профил ја критикуваше актуелната власт и премиерот Зоран Заев, поради како што рече, измамите

Повеќе

Заев: Ружин и Зафировски се ангажирани оти имаат врски во Франција

Премиерот Зоран Заев денеска во Собранието одговарајќи на пратенички прашања за неговите советници изјави дека Александар Ружин е млад човек, кој е добро образован

Повеќе

НИЕДЕН ПРАТЕНИК ОД ВМРО-ДПМНЕ ГО НЕМА ПОТПИШАНО ЕТИЧКИОТ КОДЕКС, А БАРААТ ДА СЕ РАСПРАВА ЗА ЕТИКАТА НА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ, СЕ СУДРИЈА ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ НА РАСПРАВАТА ЗА МАНДАТОТ НА ГРУЕВСКИ

Место да се расправа веднаш за одземањето на пратеничкиот мандат на избеганиот осуден експремиер Никола Груевски, на денешната расправа на Комисијата за мандатно-имунитетни прашања,

Повеќе

Македонски автобус остана без кровот откако удри во надвозник во Бугарија

Автобус на македонски превозник утрово остана без кровот во Пловдив, Бугарија. До инцидентот дошло откако возачот се обидел да помине под надвозник кој на

Повеќе

Оставката на Богоевски предизвика спротивни реакции кај СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Владејачката СДСМ, по вчерашната оставка на пратеникот од нивната пратеничка група Павле Богоевски, бараат оставки од народните избраници на ВМРО-ДПМНЕ кои се осудени или

Повеќе