Во следните 72 часа Вучиќ во обиколка на повеќе единици на српската војска

Српскиот претседател и врховен командат на вооружените сили на оваа земја, Александар Вучиќ, во следните 72 часа ќе посети повеќе единици во копнената безбедносна

Повеќе

Коснет: Косово мора да покаже резултати во борбата против корупцијата

Амбасадорот на САД во Косово, Филип Коснет ја нарече „добра вест за Косово“ донацијата на американската Корпорација на милениумските предизвици (МЦЦ), но порача дека

Повеќе

Харадинај не ги прифати оставките на градоначалниците од северно Косово

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска соопшти дека не ги прифатил оставките на градоначалниците на четирите општини со мнозинско српско население на северот на Косово,

Повеќе

Србија очекува почеток на изградбата на „Турски поток“ на нејзина територија во март

Изградбата на трасата од гасовод „Турски поток“ низ Србија, од бугарската до унгарската граница, може да почне помеѓу 1 и 15 март идната година,

Повеќе

Анкета: Колинда неприкосновена, еве колкава е нејзината доверба кај Хрватите

На една година пред претседателските избори во Хрватска, анкетите покажуваат дека најголема доверба ужива актуелната шефица на државата Колинда Грабар-Китаровиќ со 41 отсто. Анкетата

Повеќе