Словенија на нозе – вооружената паравоена формација „Штаерска гарда“ патролира по границата (ВИДЕО)

Словенечката паравоена формација Штаерска гарда патролира по пограничната зона каде, како што тврди нејзиниот лидер Андреј Шишко не пресретнува нелегални емигранти туку ја информира

Повеќе

Пендаровски на 22 ноември во посета на Вучиќ

Претседателот Стево Пендаровски на 22 ноември ќе престојува во официјална посета на Република Србија. Во Белград претседателот Пендаровски ќе биде примен со највисоки државни

Повеќе

Владата ги повлече најавените измени на законот за јавни собири

По серија реакции на граѓанските организации и голем број граѓани на социјалните мрежи, владата соопшти дека ги повлекува предлог измените на законот за јавни

Повеќе

За новиот автопат од Белград кон Бугарија ,,спонтано“ беа организирани 150 автобуси и трубачи

Пред два дена за време на свеченото пуштање во употреба на последната автопатска делница во должина од 86 километри од коридорот 10 на потегот

Повеќе

Преку отворено писмо 10 поранешни МНР ја повикуваат ЕУ да ја исправи стратешка грешка за Северна Македонија и Албанија

Спротивставувањето на почетокот на пристапни преговори за Северна Македонија и Албанија е стратешка грешка и ги поткопува авторитетот и кредибилитетот на ЕУ, пишува во

Повеќе

Вучиќ од Охрид: Не правиме нова Југославија, туку носиме подобар живот

Српскиот претседател Александар Вучиќ предмалку од Охрид по средбата со македонскиот и албанскиот премиер, Зоран Заев и Еди Рама, порача дека иницијативата за регионална

Повеќе