Трамп: „Фејсбук“, „Твитер“ и „Гугл“ се на страната на демократите

Американскиот претседател, Доналд Трамп ги обвини „Твитер“, „Фејсбук“ и „Гугл“ дека се пристрасни и ја поддржуваат политиката на неговите противници, демократите. Тој тоа го

Повеќе

Ситуацијата во Азија станува тензична: Јапонија се вооружува за да може да им се спротивстави на Русија и Кина!

Плановите се најјасен показател досега дека Јапонија има амбиции да стане регионална сила, во моментите кога Кина ги зајакнува своите сили, а Русија го

Повеќе

Даночни шалтери отворени во Аеродром, Кисела Вода, Гази Баба, Чаир и Ѓорче Петров

Граѓаните кои досега не ја исполниле својата обврска и не се регистрирале на е-пдд системот, Управата за јавни приходи (УЈП) потсетува дека покрај шалтерите

Повеќе

Кој беше против, а кој за формирањето косовска војска во Советот за безбедност на ОН

Претставниците на САД и на Британија во Советот за безбедност на ОН синоќа ја поддржаа трансформацијата на косовските безбедносни сили во оружена војска, додека

Повеќе

ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИТЕ ПАТНИЦИ ОД АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА КАЈ ЛЕСКОВАЦ СЕ ВРАЌААТ ВО МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Полесно повредените пациенти во автобуската несреќа во близина на Лесковац во соседна Србија се во подобра здравствена состојба и може да се вратат во

Повеќе

Заев: До средината на 2019 мораме да испорачаме резултати за да ги отвориме преговорите

Премиерот Зоран Заев на заедничката прес-конференција со заменик државниот секретар на САД, Џон Саливан, оцени дека неговата посета е уште еден доказ за постојаната

Повеќе

ЗА АМНЕСТИЈАТА ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ СИ ГИ ПЕРАТ РАЦЕТЕ СО КАЦАРСКА И РУСКОСКА

Обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска, во незавршен судски процес, ќе бидат принудени да одобруваат или да не одобруваат амнестија на 33-цата обвинети

Повеќе