Мицкоски изрази длабоко сочуство до семејствата на настраданите во земјотресот во Турција: Нашите мисли се со вас

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ изрази длабоко сочуство до семејствата на загинатите во силниот земјотрес кој ја погоди Турција. Изразувам длабоко сочувство за

Повеќе

Дачиќ: Спремни сме за привремено стопирање на кампањата против повлекување на признавањето на таканаречено Косово под еден услов

„Пораката на Гренел дека рокот за постигнување на решение не е неограничен, пред се е упатен кон Приштина“, смета Дачиќ. Барањето Приштина да ги

Повеќе

Бектеши на саем во Сарај: Со поддршка на бизнисот до нови работни места и поголеми плати

Министерот за економија, Крешник Бектеши, присуствуваше на Саемот на бизниси од општина Сарај кој се одржа во организација на фондацијата „Албиз“. Министерот во своето

Повеќе

Ла верита со нови документи: Зоран и Вице Заев вмешани во купопродажба на гласови во Македонија

Ова е новиот скандал во кој е замешан Зоран Заев, омилениот премиер на ЕУ, пишува Ларис Кајсер во денешниот број на италијанскиот весник Ла

Повеќе

Заев: Постои шанса законот за јавно обвинителство да се донесе до 11 февруари

Шанса да се донесе Законот за јавно обвинителство постои и тој ќе се донесе до 11 февуари, оцени лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска

Повеќе

Ердоган: Хаосот во Либија е закана за целиот регион

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска оцени дека атмосферата на хаос во Либија претставува закана за целиот медитерански регион и повика на силен меѓународен

Повеќе

Дескоска до Мицкоски: Изнесувате погрешни ставови во јавност- членство во Венецијанска комисија не е јавна функција

„Христијан Мицкоски се повикал на член 44 став 2 од Законот за спречување на корупција и судир на интереси кој одредува забрана за вршење

Повеќе

Средба на работните групи за законот за ЈО во Собранието

Партиските работни групи за законот за јавно обвинителство попладне во 16:00 часот ќе одржат нова средба во Собранието Република Северна Македонија, потврдија за МИА

Повеќе