ФОТО: Во земјотресот во Албанија загина свршеницата на синот на премиерот Еди Рама

Вчера во албанските медиуми се појави шпекулација дека меѓу жртвите во Туман во Албанија е и свршеницата на поголемиот син на премиерот Рама, Грегори.

Веста за блиската личност ја потврди и Грегори Рама. Тој тоа го потврди преку социјалната мрежа на Инстаграм.

-Меѓу загинатите од оваа голема природна несреќа, моја блиска личност заедно со нејзиниот брат, мајка и татко се пронајдени под урнатините. До сега од под урнатините се извадени само две жртви. Мое сочувство за сите жртви од оваа несреќа напиша на Инстаграм поголемиот син на премиерот Еди Рама.

Please follow and like us:

You May Also Like