Трамп: Флорида е подготвена за Доријан!

Американскиот претседател, Доналд Трамп, преку својот фејсбук профил попрача дека Флорида ќе биде целосно подготвена за ураганот Доријан, кој се движи кон југоисточниот брег на САД и кој се очекува да го погоди копното во недела.

Трамп појасни дека разговарал со гувернерот на сојузната држава кој  му дал уверување дека се подготвени за невремето. Трамп додава дека станува збор за еден од најсилните урагани што ќе го погоди тој регион.

 

Please follow and like us:

You May Also Like