Трамп си се заблагодари самиот на себе на „Твитер“

Претседателот на САД, Доналд Трамп на „Твитер“ си се заблагодари самиот на себе, со констатација дека целиот свет им завидува на САД и приложи вест за успесите на „Волстрит“.

„На нашата земја ѝ завидува целиот свет. Ви Благодарам господине претседателе“, напиша Трамп на „Твитер“.

Donald J. Trump

@realDonaldTrump

Our Country is the envy of the World. Thank you, Mr. President! https://twitter.com/whitehouse/status/1147221107696709632 

The White House

@WhiteHouse

The 3 major U.S. stock indexes all closed with record highs Wednesday! https://thehill.com/policy/finance/451588-dow-sp-and-nasdaq-set-record-highs 

Со пораката тој објави твит од Белата куќа на кој пишува дека во средата три главни американски индекси на берзата, забележале рекордни резултати.

Please follow and like us:

You May Also Like