Таткото на прободениот полицаец моли за помош

Таткото на полицискиот службеник кој беше избоден со нож преку Фејсбук моли за помош.

Гоце Филиповски на Фејсбук неодамна објави дека неговиот син е пуштен од болница каде повеќе од една недела се бореше за живот.

„За многу Македонци е најважно сега дали ќе биде Пендаровски или Силјановска, мене ми е најважно син ми Филип да ја добие битката за живот“, напиша Филиповски.

Филиповски пишува и дека неговиот син треба да прими две вакцини кои ги немало во Македонија и затоа морал да оди во Грција.

 

Момчето беше пpoбодено во дискотека во Марино. Како извpшитeли на нaпaдoт биле пocoчени две деца, од кои едното син на поранешниот градоначалник на Петровец и сегашен висок функционер во МВР, Ѕвонко Цветковски.

Please follow and like us:

You May Also Like