ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Србија повторно со висок број новозаразени – 302, петмина починаа

Според последните информации во Србија денеска до 15 часот потврдени се нови 302 заразени со корона вирус.

Починаа пет пациенти, а на респиратор се 81 пациент.

Во последните 24 часа на корона вирус тестирани се 5.030 лица, или вкупно 439.445, пренесе Б92.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.