ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

И официјално: Трамп не бил во дослух со Русите

TOPSHOT - US President Donald Trump arrives for a political rally at Charleston Civic Center in Charleston, West Virginia, on August 21, 2018. (Photo by MANDEL NGAN / AFP)MANDEL NGAN/AFP/Getty Images

Во извештајот на Мулер, рече јавниот обвинител Бар, се истакнува дека Русите вршеле кампања на „сеење раздор“ пред изборите, но дека „не се најдени докази дека кој било Американец бил во договор“ со Русија во оваа шема.Американскиот јавен обвинител Вилијам Бар одржа конференција за медиумите на која подетално го образложи своето резиме на извештајот на Мулер. Додека Бар повторуваше дека „немало никаков дослух“ меѓу американскиот претседател и Русија, Трамп на Твитер напиша „Играта заврши“.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.