ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Иран – не разговараме со САД за нуклеарната програма

TOPSHOT - US President Donald Trump arrives for a political rally at Charleston Civic Center in Charleston, West Virginia, on August 21, 2018. (Photo by MANDEL NGAN / AFP)MANDEL NGAN/AFP/Getty Images

Американскиот претседател побара но иранското раководство го одби неговиот предлог да седнат на маса и да разговараат за нуклеарната програма на Техеран.Вашингтон не сака Иранците да имаат нуклеарно оружје. На вонредната пресс конференција во Белата куќа Трамп додаде дека не ја исклучува можноста од воен судир со Иран доколку е потребно. Американците само се закануваат. Нема да се осмелат да не нападнат возврати заменик шефот на иранската револуционерна гарда.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.