ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Заев: Не можеме да кажеме дека имаме договор, разговорите продолжуваат

Во Собранието попладнево се одржува средба на лидерите на СДСМ Зоран Заев и на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети, како дел од преговорите за формирање парламентарно мнозинство и влада.„Жалам што не можеме денеска да соопштиме дека има договор со страните со кои разговараме, логично разговорите ќе продолжат следните денови и веднаш штом можеме тоа да го споделиме преку медиумите“, посочи Зоран Заев.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.