Едно лице загина на автопатот Белград Ниш

На автопатот Белград-Ниш, крај Крагуевац се случи повторно верижен судир на неколку камиони и автомобили во кој едно лице загина, јавува РТС.

Се претпоставува дека причина за несреќата е густ чад од запалена трева крај автопатот.

Автопатот во насока кон Ниш од Белград е затворен за сообраќај.

 

 

Please follow and like us:

You May Also Like