ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Во последниве 24 часа само во Скопје 59 новозаболени од Ковид-19, следуваат Куманово и Штип!

Според обработените податоци од 974 тестирања, последниве 24 часа во земјава има 101 новозаболени од Ковид-19.

Распоредено по градови:

Скопје – 59
Куманово – 12
Штип – 7
Струга – 6
Тетово – 5
Гостивар – 3
Кочани – 3
Демир Хисар – 2
Прилеп – 1
Велес – 1
Охрид – 1
Кавадарци – 1

Ако овие бројки се потврдат како конечни за денеска, вкупниот број позитивни тестови во земјава ќе достигне 2.492.

Истовремено, во последниве 24 часа излекувани се 10 пациенти, а починале 4.

Скопје – 1
Куманово – 1
Тетово – 1
Прилеп – 1

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.