Видео: Ѓоковиќ направи шоу на пресконференцјата!

Новак Ѓоковиќ денес по седми пат триумфираше на Австралија Опен и го освои вкупно 15-от Гренд Слем во кариерата.

Ѓоковиќ очигледно беше расположен, па направи шоу на пресконференцијата после мечот.

Тој доби прашање од еден италијански новинар, па се обиде да го имитира неговиот италијански акцент.

Тоа наиде на општа смеа во салата, а Ноле му се извини на новинарот и истакна дека не можел да одолее на предизвикот.

Please follow and like us:

You May Also Like