Tue10212014

Last update03:46:49 PM GMT

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Подолски демантира трансфер во Тотенхем

Подолски демантира трансфер во Тотенхем

Напаѓачот на Арсенал, Лукас Подолси ги демантираше гласините за негов трансфер во Тотенхем.   Како што пренесуваат англиските медиуми, Германецот на својот „Твитер„ профил ја демантирал информацијата која пред ја објави „ББЦ„ а според која Подолски во зимскиот преоден рок, односно јануари 2015 ќе мине во редовите на градскиот ригал…

Detail

Манчестер Јунајтед избегна пораз на гостувањето кај ВБА

Манчестер Јунајтед избегна пораз на гостувањето кај ВБА

Повеќекратниот шампион на Англија Манчестер Јунајтед успеа да се спаси од пораз на синоќешниот последен натпревар од 8.коло од Премиер лигата. „Црвените ѓаволи“ на гостувањето кај Вест Бромвич Албион со погодок во 87.минута го изедначија резултатот на 2:2. Со голот на Стефан Сесињон домаќинот поведе во 8.минута. На почетокот на…

Detail

Шампион: Има четири жени, седум вереници и пет девојки, а ниту една не знаела за друга!

Шампион: Има четири жени, седум вереници и пет девојки, а ниту една не знаела за друга!

Сонко Тиџан успеал со своите 28 години да ги полуди девојките од Австрија. Тој истовремено се гледал со 16 различни девојки, од кои секоја верувала дека таа е таа. Сепак, преку Фејсбук била откриена неговата измама поради која сега е во затвор.

Detail

Метју Меконахи призна дека е суетен

Метју Меконахи призна дека е суетен

Холивудскиот актер Метју Mеконахи призна дека е суетен. Ѕвездата од “Клубот на купувачите од Далас” смета дека има доста високо мислење за свој шарм и добар изглед.

Detail

Чарли Шин и ги остава сите дребулии на бившата девојка

Чарли Шин и ги остава сите дребулии на бившата девојка

Чарли Шин официјално се раздели со својата свршеница Брет Роси во изминатиот викенд.

Detail

Ова е вистинскиот доказ дека Ким Кардашијан е кралица на бизарните модни трендови

Ова е вистинскиот доказ дека Ким Кардашијан е кралица на бизарните модни трендови

Таа очигледно сака секогаш да биде забележана кога се работи за модата, па дури и кога не се работи за позитивен контекст.

Detail

Горивата поевтинуваат за 1,5 до 3 денари

Горивата поевтинуваат за 1,5 до 3 денари

Малопродажните цени на горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 1,5 до 3 денари за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Detail

Теодоракис: Голем проблем е што многу земји ја признаваат Македонија под уставното име

Теодоракис: Голем проблем е што многу земји ја признаваат Македонија под уставното име

Има земји членки на ОЕЦД кои ја признаваат земјата како Македонија. Тоа е голем проблем и ние пропуштивме огромна можност, изјави лидерот на грчката партија Потами, Ставрос Теодоракис.

Detail

Јолевски: Македонските војници дел од бројни мировни мисии

Јолевски: Македонските војници дел од бројни мировни мисии

Регионот располага со обучени војници и офицери кои имаат големо искуство, и затоа ние ги разгледуваме модалитетите како заеднички или поединечно да го зајакнеме учеството во мировните операции на Обединетите нации. Армијата на Република Македонија има голем број војници кои биле дел од мировните операции во Авганистан, Ирак, Босна и…

Detail

Лавров: Зајакнување на руските односи со САД и ЕУ нема алтернатива

Лавров: Зајакнување на руските односи со САД и ЕУ нема алтернатива

Зајакнувањето на руските односи со САД и Европската унија нема алтернатива, изјави денеска министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров.

Detail


Денеска на програмата

Вторник 21.10.201410:35 Ин магазин - емисија

11:10 Необјавена приказна за претседателски авион - Документарен филм

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Театар - Документарна програма

14:10 Флипер - Цртан филм

15:12 Нерешена мистерија на деца чудовишта - Документарен филм

16:00 Ин магазин - емисија

16:32 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

20:00 Гласот на Америка на Босански јазик

20:33 Град на светилките - Игран филм

22:20 Без коментар

22:30 Вести

23:06 Црни шкорпијон - Игран филм

01:14 Глас на Америка на Босански јазик

01:50 Финална олуја - Игран филм

03:24 Случајна седба - Игран филм

05:42 Музика

06:55 Патеки на ВМРО - Документарна програма

08:06 Патопис- емисија

08:34 Мулан - Цртан филм

10:00 Глас на Aмерика на Босански јазик

10:39 Ин магазин


Вторник 21.10.201410:35 Ин магазин - емисија

11:10 Необјавена приказна за претседателски авион - Документарен филм

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Театар - Документарна програма

14:10 Флипер - Цртан филм

15:12 Нерешена мистерија на деца чудовишта - Документарен филм

16:00 Ин магазин - емисија

16:32 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

20:00 Гласот на Америка на Босански јазик

20:33 Град на светилките - Игран филм

22:20 Без коментар

22:30 Вести

23:06 Црни шкорпијон - Игран филм

01:14 Глас на Америка на Босански јазик

01:50 Финална олуја - Игран филм

03:24 Случајна седба - Игран филм

05:42 Музика

06:55 Патеки на ВМРО - Документарна програма

08:06 Патопис- емисија

08:34 Мулан - Цртан филм

10:00 Глас на Aмерика на Босански јазик

10:39 Ин магазин


Вторник 21.10.201410:35 Ин магазин - емисија

11:10 Необјавена приказна за претседателски авион - Документарен филм

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Театар - Документарна програма

14:10 Флипер - Цртан филм

15:12 Нерешена мистерија на деца чудовишта - Документарен филм

16:00 Ин магазин - емисија

16:32 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

20:00 Гласот на Америка на Босански јазик

20:33 Град на светилките - Игран филм

22:20 Без коментар

22:30 Вести

23:06 Црни шкорпијон - Игран филм

01:14 Глас на Америка на Босански јазик

01:50 Финална олуја - Игран филм

03:24 Случајна седба - Игран филм

05:42 Музика

06:55 Патеки на ВМРО - Документарна програма

08:06 Патопис- емисија

08:34 Мулан - Цртан филм

10:00 Глас на Aмерика на Босански јазик

10:39 Ин магазин


Вторник 21.10.201410:35 Ин магазин - емисија

11:10 Необјавена приказна за претседателски авион - Документарен филм

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Театар - Документарна програма

14:10 Флипер - Цртан филм

15:12 Нерешена мистерија на деца чудовишта - Документарен филм

16:00 Ин магазин - емисија

16:32 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

20:00 Гласот на Америка на Босански јазик

20:33 Град на светилките - Игран филм

22:20 Без коментар

22:30 Вести

23:06 Црни шкорпијон - Игран филм

01:14 Глас на Америка на Босански јазик

01:50 Финална олуја - Игран филм

03:24 Случајна седба - Игран филм

05:42 Музика

06:55 Патеки на ВМРО - Документарна програма

08:06 Патопис- емисија

08:34 Мулан - Цртан филм

10:00 Глас на Aмерика на Босански јазик

10:39 Ин магазин


Вторник 21.10.201410:35 Ин магазин - емисија

11:10 Необјавена приказна за претседателски авион - Документарен филм

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Театар - Документарна програма

14:10 Флипер - Цртан филм

15:12 Нерешена мистерија на деца чудовишта - Документарен филм

16:00 Ин магазин - емисија

16:32 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

20:00 Гласот на Америка на Босански јазик

20:33 Град на светилките - Игран филм

22:20 Без коментар

22:30 Вести

23:06 Црни шкорпијон - Игран филм

01:14 Глас на Америка на Босански јазик

01:50 Финална олуја - Игран филм

03:24 Случајна седба - Игран филм

05:42 Музика

06:55 Патеки на ВМРО - Документарна програма

08:06 Патопис- емисија

08:34 Мулан - Цртан филм

10:00 Глас на Aмерика на Босански јазик

10:39 Ин магазин


Вторник 21.10.201410:35 Ин магазин - емисија

11:10 Необјавена приказна за претседателски авион - Документарен филм

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Театар - Документарна програма

14:10 Флипер - Цртан филм

15:12 Нерешена мистерија на деца чудовишта - Документарен филм

16:00 Ин магазин - емисија

16:32 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

20:00 Гласот на Америка на Босански јазик

20:33 Град на светилките - Игран филм

22:20 Без коментар

22:30 Вести

23:06 Црни шкорпијон - Игран филм

01:14 Глас на Америка на Босански јазик

01:50 Финална олуја - Игран филм

03:24 Случајна седба - Игран филм

05:42 Музика

06:55 Патеки на ВМРО - Документарна програма

08:06 Патопис- емисија

08:34 Мулан - Цртан филм

10:00 Глас на Aмерика на Босански јазик

10:39 Ин магазин


Вторник 21.10.201410:35 Ин магазин - емисија

11:10 Необјавена приказна за претседателски авион - Документарен филм

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Театар - Документарна програма

14:10 Флипер - Цртан филм

15:12 Нерешена мистерија на деца чудовишта - Документарен филм

16:00 Ин магазин - емисија

16:32 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

20:00 Гласот на Америка на Босански јазик

20:33 Град на светилките - Игран филм

22:20 Без коментар

22:30 Вести

23:06 Црни шкорпијон - Игран филм

01:14 Глас на Америка на Босански јазик

01:50 Финална олуја - Игран филм

03:24 Случајна седба - Игран филм

05:42 Музика

06:55 Патеки на ВМРО - Документарна програма

08:06 Патопис- емисија

08:34 Мулан - Цртан филм

10:00 Глас на Aмерика на Босански јазик

10:39 Ин магазин


Вторник 21.10.201410:35 Ин магазин - емисија

11:10 Необјавена приказна за претседателски авион - Документарен филм

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Театар - Документарна програма

14:10 Флипер - Цртан филм

15:12 Нерешена мистерија на деца чудовишта - Документарен филм

16:00 Ин магазин - емисија

16:32 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

20:00 Гласот на Америка на Босански јазик

20:33 Град на светилките - Игран филм

22:20 Без коментар

22:30 Вести

23:06 Црни шкорпијон - Игран филм

01:14 Глас на Америка на Босански јазик

01:50 Финална олуја - Игран филм

03:24 Случајна седба - Игран филм

05:42 Музика

06:55 Патеки на ВМРО - Документарна програма

08:06 Патопис- емисија

08:34 Мулан - Цртан филм

10:00 Глас на Aмерика на Босански јазик

10:39 Ин магазин


Вторник 21.10.201410:35 Ин магазин - емисија

11:10 Необјавена приказна за претседателски авион - Документарен филм

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Театар - Документарна програма

14:10 Флипер - Цртан филм

15:12 Нерешена мистерија на деца чудовишта - Документарен филм

16:00 Ин магазин - емисија

16:32 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

20:00 Гласот на Америка на Босански јазик

20:33 Град на светилките - Игран филм

22:20 Без коментар

22:30 Вести

23:06 Црни шкорпијон - Игран филм

01:14 Глас на Америка на Босански јазик

01:50 Финална олуја - Игран филм

03:24 Случајна седба - Игран филм

05:42 Музика

06:55 Патеки на ВМРО - Документарна програма

08:06 Патопис- емисија

08:34 Мулан - Цртан филм

10:00 Глас на Aмерика на Босански јазик

10:39 Ин магазин


Вторник 21.10.201410:35 Ин магазин - емисија

11:10 Необјавена приказна за претседателски авион - Документарен филм

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Театар - Документарна програма

14:10 Флипер - Цртан филм

15:12 Нерешена мистерија на деца чудовишта - Документарен филм

16:00 Ин магазин - емисија

16:32 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

20:00 Гласот на Америка на Босански јазик

20:33 Град на светилките - Игран филм

22:20 Без коментар

22:30 Вести

23:06 Црни шкорпијон - Игран филм

01:14 Глас на Америка на Босански јазик

01:50 Финална олуја - Игран филм

03:24 Случајна седба - Игран филм

05:42 Музика

06:55 Патеки на ВМРО - Документарна програма

08:06 Патопис- емисија

08:34 Мулан - Цртан филм

10:00 Глас на Aмерика на Босански јазик

10:39 Ин магазин


Вторник 21.10.201410:35 Ин магазин - емисија

11:10 Необјавена приказна за претседателски авион - Документарен филм

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Театар - Документарна програма

14:10 Флипер - Цртан филм

15:12 Нерешена мистерија на деца чудовишта - Документарен филм

16:00 Ин магазин - емисија

16:32 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

20:00 Гласот на Америка на Босански јазик

20:33 Град на светилките - Игран филм

22:20 Без коментар

22:30 Вести

23:06 Црни шкорпијон - Игран филм

01:14 Глас на Америка на Босански јазик

01:50 Финална олуја - Игран филм

03:24 Случајна седба - Игран филм

05:42 Музика

06:55 Патеки на ВМРО - Документарна програма

08:06 Патопис- емисија

08:34 Мулан - Цртан филм

10:00 Глас на Aмерика на Босански јазик

10:39 Ин магазин


Вторник 21.10.201410:35 Ин магазин - емисија

11:10 Необјавена приказна за претседателски авион - Документарен филм

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Театар - Документарна програма

14:10 Флипер - Цртан филм

15:12 Нерешена мистерија на деца чудовишта - Документарен филм

16:00 Ин магазин - емисија

16:32 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

20:00 Гласот на Америка на Босански јазик

20:33 Град на светилките - Игран филм

22:20 Без коментар

22:30 Вести

23:06 Црни шкорпијон - Игран филм

01:14 Глас на Америка на Босански јазик

01:50 Финална олуја - Игран филм

03:24 Случајна седба - Игран филм

05:42 Музика

06:55 Патеки на ВМРО - Документарна програма

08:06 Патопис- емисија

08:34 Мулан - Цртан филм

10:00 Глас на Aмерика на Босански јазик

10:39 Ин магазин


Вторник 21.10.201410:35 Ин магазин - емисија

11:10 Необјавена приказна за претседателски авион - Документарен филм

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Театар - Документарна програма

14:10 Флипер - Цртан филм

15:12 Нерешена мистерија на деца чудовишта - Документарен филм

16:00 Ин магазин - емисија

16:32 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

20:00 Гласот на Америка на Босански јазик

20:33 Град на светилките - Игран филм

22:20 Без коментар

22:30 Вести

23:06 Црни шкорпијон - Игран филм

01:14 Глас на Америка на Босански јазик

01:50 Финална олуја - Игран филм

03:24 Случајна седба - Игран филм

05:42 Музика

06:55 Патеки на ВМРО - Документарна програма

08:06 Патопис- емисија

08:34 Мулан - Цртан филм

10:00 Глас на Aмерика на Босански јазик

10:39 Ин магазин


Вторник 21.10.201410:35 Ин магазин - емисија

11:10 Необјавена приказна за претседателски авион - Документарен филм

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Театар - Документарна програма

14:10 Флипер - Цртан филм

15:12 Нерешена мистерија на деца чудовишта - Документарен филм

16:00 Ин магазин - емисија

16:32 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

20:00 Гласот на Америка на Босански јазик

20:33 Град на светилките - Игран филм

22:20 Без коментар

22:30 Вести

23:06 Црни шкорпијон - Игран филм

01:14 Глас на Америка на Босански јазик

01:50 Финална олуја - Игран филм

03:24 Случајна седба - Игран филм

05:42 Музика

06:55 Патеки на ВМРО - Документарна програма

08:06 Патопис- емисија

08:34 Мулан - Цртан филм

10:00 Глас на Aмерика на Босански јазик

10:39 Ин магазин


Вторник 21.10.201410:35 Ин магазин - емисија

11:10 Необјавена приказна за претседателски авион - Документарен филм

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Театар - Документарна програма

14:10 Флипер - Цртан филм

15:12 Нерешена мистерија на деца чудовишта - Документарен филм

16:00 Ин магазин - емисија

16:32 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

20:00 Гласот на Америка на Босански јазик

20:33 Град на светилките - Игран филм

22:20 Без коментар

22:30 Вести

23:06 Црни шкорпијон - Игран филм

01:14 Глас на Америка на Босански јазик

01:50 Финална олуја - Игран филм

03:24 Случајна седба - Игран филм

05:42 Музика

06:55 Патеки на ВМРО - Документарна програма

08:06 Патопис- емисија

08:34 Мулан - Цртан филм

10:00 Глас на Aмерика на Босански јазик

10:39 Ин магазин


Вторник 21.10.201410:35 Ин магазин - емисија

11:10 Необјавена приказна за претседателски авион - Документарен филм

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Театар - Документарна програма

14:10 Флипер - Цртан филм

15:12 Нерешена мистерија на деца чудовишта - Документарен филм

16:00 Ин магазин - емисија

16:32 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

20:00 Гласот на Америка на Босански јазик

20:33 Град на светилките - Игран филм

22:20 Без коментар

22:30 Вести

23:06 Црни шкорпијон - Игран филм

01:14 Глас на Америка на Босански јазик

01:50 Финална олуја - Игран филм

03:24 Случајна седба - Игран филм

05:42 Музика

06:55 Патеки на ВМРО - Документарна програма

08:06 Патопис- емисија

08:34 Мулан - Цртан филм

10:00 Глас на Aмерика на Босански јазик

10:39 Ин магазин


Филмови на ЕДО

The Medallion Freaky Friday Jumper The Mummy 3 Deep Blue Sea The Punisher Resident Evil Ronin
http://edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/847741The_Medallion.jpglink
http://edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/780390Freaky_Friday.jpglink
http://edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/352540jumper_comp.jpglink
http://edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/948141mummy_3.jpglink
http://edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/622822654852DeepBlueSea.jpglink
http://edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/679011663179the_punisher.jpglink
http://edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/822842493096RESIDENT_EVI.jpglink
http://edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/239615983347ronin.jpglink
Слика
Теодоракис: Голем проблем е што многу земји ја признаваат Македонија под уставното име
Понеделник, 20 Октомври 2014
Има земји членки на ОЕЦД кои ја признаваат земјата како Македонија. Тоа е голем... Повеќе...
Слика
Јолевски: Македонските војници дел од бројни мировни мисии
Понеделник, 20 Октомври 2014
Регионот располага со обучени војници и офицери кои имаат големо искуство, и... Повеќе...
Слика
Лавров: Зајакнување на руските односи со САД и ЕУ нема алтернатива
Понеделник, 20 Октомври 2014
Зајакнувањето на руските односи со САД и Европската унија нема алтернатива,... Повеќе...
Слика
Хулиганите се побратимуваат против исламистите
Понеделник, 20 Октомври 2014
Насилните фудбалски фанови-хулигани се побратимуваат против нов... Повеќе...
Слика
„Српско-албанските односи се далеку од нормалност“
Понеделник, 20 Октомври 2014
Во Србија, инцидентот со знамето на Голема Албанија се доживува како покритие за... Повеќе...
Слика
Милан Бандиќ ја помина ноќта во полиција
Понеделник, 20 Октомври 2014
Градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ, кој заедно со повеќе соработници беше... Повеќе...
Слика
Горивата поевтинуваат за 1,5 до 3 денари
Понеделник, 20 Октомври 2014
Малопродажните цени на горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 1,5 до 3... Повеќе...
Слика
Бензините поевтинуваат од 1,5 до 2,5 денари
Понеделник, 14 Јули 2014
Бензините од ноќеска на полноќ се намалуваат од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска... Повеќе...
Слика
Шампион: Има четири жени, седум вереници и пет девојки, а ниту една не знаела за друга!
Вторник, 21 Октомври 2014
Сонко Тиџан успеал со своите 28 години да ги полуди девојките од Австрија. Тој... Повеќе...
Слика
Србин сака во Гинис – без воздух може 12 минути
Недела, 19 Октомври 2014
Српскиот шампион во нуркање Бранко Петровиќ во петок ќе се обиде да го собори... Повеќе...
Слика
Најлесниот 14-инчен ultrabook на светот
Вторник, 07 Јануари 2014
Компанијата Lenovo го откри својот нов ultrabook, во пресрет на неговото официјално... Повеќе...
Слика
iPhone корисниците попаметни од оние на Android
Вторник, 07 Јануари 2014
Корисниците на BlackBerry се најмалку паметни покажуваат резултатите од тестот за... Повеќе...
Слика
Антибактериско стакло за мобилни и таблети
Вторник, 07 Јануари 2014
Вашиот таблет или смартфон може да изгледа многу чисто, но бројни истражувања... Повеќе...
Слика
Xperia Z1 Compact: Новиот крал на средната класа?
Вторник, 07 Јануари 2014
Навистина ни е тешко да го класифицираме овој телефон кој Sony го претстави на CES 2014... Повеќе...
Слика
Метју Меконахи призна дека е суетен
Вторник, 21 Октомври 2014
Холивудскиот актер Метју Mеконахи призна дека е суетен. Ѕвездата од “Клубот на... Повеќе...
Слика
Чарли Шин и ги остава сите дребулии на бившата девојка
Вторник, 21 Октомври 2014
Чарли Шин официјално се раздели со својата свршеница Брет Роси во изминатиот... Повеќе...
Слика
Подолски демантира трансфер во Тотенхем
Вторник, 21 Октомври 2014
Напаѓачот на Арсенал, Лукас Подолси ги демантираше гласините за негов трансфер... Повеќе...
Слика
Стефанов дебитираше со победа
Недела, 19 Октомври 2014
Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром предводен од новиот тренер Врбица... Повеќе...
Слика
Кил пресилен за Металург
Недела, 19 Октомври 2014
Бундеслигашот Кил му го нанесе четвртиот пораз на македонскиот ракометен првак... Повеќе...
Слика
Надал успешно се врати по тримесечната пауза
Вторник, 30 Септември 2014
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал успешно се врати на терените по тримесечното... Повеќе...
Back Home