Thu04242014

Last update10:36:22 PM GMT

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Како да го измамите радарот: Упатство на еден Русин за избегнување казна

Како да го измамите радарот: Упатство на еден Русин за избегнување казна

Оваа креативна идеја е направена со цел да би се избегнала казната за брзо возење, а на тој начин се игнорираат мерките за безбедност и никако не е препорачлива!

Detail

Иако е на смртна постела, направи нешто што ќе ве трогне

Иако е на смртна постела, направи нешто што ќе ве трогне

Стивен Сејтон од Велика Британија боледува од рак на дебелото црево, но успеа да направи нешто неверојатно несебично од својата смртна постела.

Detail

Џенифер Лопез во сјајна модна комбинација за „American Idol“

Џенифер Лопез во сјајна модна комбинација за „American Idol“

Џенифер Лопез може да носи модни комбинации кои многу 44-годишни жени не би се осмелиле да ги зачуваат во својот плакар, а притоа секогаш да мами воздишки.

Detail

Таа е најубава жена на светот! Поубава и од Анџелина!

Таа е најубава жена на светот! Поубава и од Анџелина!

По само два месеца откако го освои Оскарот за најдобра женска споредна улога, актерката со кенијско потекло, Лупита Нјонго, е прогласена за најубава жена на светот според реномираниот американски магазин „People“.

Detail

Маќеата ги открива тајните на Опра: Таа е несреќна манипулаторка која со пари ги контролира луѓето

Маќеата ги открива тајните на Опра: Таа е несреќна манипулаторка која со пари ги контролира луѓето

Барбара Винфри одлучила јавно да проговори за другата страна на славната водителка.

Detail

Џоди Фостер се венчала со Александра Хедисон

Џоди Фостер се венчала со Александра Хедисон

Славната глумица Џоди Фостер во текот на викендот се венчала со својата девојка Александра Хедисон, со која била во врска околу една година, објавиле американските медиуми.

Detail

Џоди Фостер се венчала со Александра Хедисон

Џоди Фостер се венчала со Александра Хедисон

Славната глумица Џоди Фостер во текот на викендот се венчала со својата девојка Александра Хедисон, со која била во врска околу една година, објавиле американските медиуми.

Detail

Задникот кој го живее својот познат живот

Задникот кој го живее својот познат живот

Ако се зборува за некој познат задник, тогаш сигурно е за позадината на Ким Кардашиан.

Detail

МВР Билтен

МВР Билтен

Во Охрид на ул.„Стив Наумов” вчера додека охриѓанецот Ј.П.(41) седел во своето патничко моторно возило со неговиот шестгодишен син, непознато лице кое излегло од патничко моторно возило „Москвич“ со охридски регистарски ознаки, почнало да удира со раце и нозе по возилото, причинувајќи материјална штета, а воедно и чувство на страв кај случајните…

Detail

Груевски: Да прославиме двојна победа на 27 април

Груевски: Да прославиме двојна победа на 27 април

Дајте ни дополнителна сила и енергија победата да биде доволно силна, да не може никој да не условува, ни да ги запира проектите кои се за сите граѓани на Македонија. Да прославиме двојна победа на 27 април, победа на Ѓорге Иванов со над 500.000 гласови и победа на ВМРО ДПМНЕ и…

Detail


Денеска на програмата

Четврток 24.04.201410:00 Глас на Америка на Босански јазик

10:35 Ин магазин - емисија

11:10 Птици на северниот Антлантик - Документарна програма

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Птичии грип - Документарен филм

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Рим моќ и слава - Документарната програма

16;00 Ин магазин- емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо - емисија

17:20 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

19:53 Гласот на Америка на Босански јазик

20:30 Музика

21:14 Сокриено кралство на Тибет - Документарна програма

22:25 Без коментар

22:30 Вести

23:07 Миротворец - Игран филм

01:04 Скопје инфо - емисија

01:25 Глас на Америка на Босански јазик

02:01 Игран филм

03:32 Балкан диск - музичка емисија

05:28 Вино и виноградинарство - емисија

06:00 Тодор Александров - Документарна програма

08:05 Скопје инфо

08:14 Патопис - емисија

08:50 Мики маус - Цртан филм

10:00 Гласот на Америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Сила на отровта - Документарен филм


Четврток 24.04.201410:00 Глас на Америка на Босански јазик

10:35 Ин магазин - емисија

11:10 Птици на северниот Антлантик - Документарна програма

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Птичии грип - Документарен филм

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Рим моќ и слава - Документарната програма

16;00 Ин магазин- емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо - емисија

17:20 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

19:53 Гласот на Америка на Босански јазик

20:30 Музика

21:14 Сокриено кралство на Тибет - Документарна програма

22:25 Без коментар

22:30 Вести

23:07 Миротворец - Игран филм

01:04 Скопје инфо - емисија

01:25 Глас на Америка на Босански јазик

02:01 Игран филм

03:32 Балкан диск - музичка емисија

05:28 Вино и виноградинарство - емисија

06:00 Тодор Александров - Документарна програма

08:05 Скопје инфо

08:14 Патопис - емисија

08:50 Мики маус - Цртан филм

10:00 Гласот на Америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Сила на отровта - Документарен филм


Четврток 24.04.201410:00 Глас на Америка на Босански јазик

10:35 Ин магазин - емисија

11:10 Птици на северниот Антлантик - Документарна програма

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Птичии грип - Документарен филм

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Рим моќ и слава - Документарната програма

16;00 Ин магазин- емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо - емисија

17:20 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

19:53 Гласот на Америка на Босански јазик

20:30 Музика

21:14 Сокриено кралство на Тибет - Документарна програма

22:25 Без коментар

22:30 Вести

23:07 Миротворец - Игран филм

01:04 Скопје инфо - емисија

01:25 Глас на Америка на Босански јазик

02:01 Игран филм

03:32 Балкан диск - музичка емисија

05:28 Вино и виноградинарство - емисија

06:00 Тодор Александров - Документарна програма

08:05 Скопје инфо

08:14 Патопис - емисија

08:50 Мики маус - Цртан филм

10:00 Гласот на Америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Сила на отровта - Документарен филм


Четврток 24.04.201410:00 Глас на Америка на Босански јазик

10:35 Ин магазин - емисија

11:10 Птици на северниот Антлантик - Документарна програма

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Птичии грип - Документарен филм

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Рим моќ и слава - Документарната програма

16;00 Ин магазин- емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо - емисија

17:20 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

19:53 Гласот на Америка на Босански јазик

20:30 Музика

21:14 Сокриено кралство на Тибет - Документарна програма

22:25 Без коментар

22:30 Вести

23:07 Миротворец - Игран филм

01:04 Скопје инфо - емисија

01:25 Глас на Америка на Босански јазик

02:01 Игран филм

03:32 Балкан диск - музичка емисија

05:28 Вино и виноградинарство - емисија

06:00 Тодор Александров - Документарна програма

08:05 Скопје инфо

08:14 Патопис - емисија

08:50 Мики маус - Цртан филм

10:00 Гласот на Америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Сила на отровта - Документарен филм


Четврток 24.04.201410:00 Глас на Америка на Босански јазик

10:35 Ин магазин - емисија

11:10 Птици на северниот Антлантик - Документарна програма

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Птичии грип - Документарен филм

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Рим моќ и слава - Документарната програма

16;00 Ин магазин- емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо - емисија

17:20 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

19:53 Гласот на Америка на Босански јазик

20:30 Музика

21:14 Сокриено кралство на Тибет - Документарна програма

22:25 Без коментар

22:30 Вести

23:07 Миротворец - Игран филм

01:04 Скопје инфо - емисија

01:25 Глас на Америка на Босански јазик

02:01 Игран филм

03:32 Балкан диск - музичка емисија

05:28 Вино и виноградинарство - емисија

06:00 Тодор Александров - Документарна програма

08:05 Скопје инфо

08:14 Патопис - емисија

08:50 Мики маус - Цртан филм

10:00 Гласот на Америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Сила на отровта - Документарен филм


Четврток 24.04.201410:00 Глас на Америка на Босански јазик

10:35 Ин магазин - емисија

11:10 Птици на северниот Антлантик - Документарна програма

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Птичии грип - Документарен филм

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Рим моќ и слава - Документарната програма

16;00 Ин магазин- емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо - емисија

17:20 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

19:53 Гласот на Америка на Босански јазик

20:30 Музика

21:14 Сокриено кралство на Тибет - Документарна програма

22:25 Без коментар

22:30 Вести

23:07 Миротворец - Игран филм

01:04 Скопје инфо - емисија

01:25 Глас на Америка на Босански јазик

02:01 Игран филм

03:32 Балкан диск - музичка емисија

05:28 Вино и виноградинарство - емисија

06:00 Тодор Александров - Документарна програма

08:05 Скопје инфо

08:14 Патопис - емисија

08:50 Мики маус - Цртан филм

10:00 Гласот на Америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Сила на отровта - Документарен филм


Четврток 24.04.201410:00 Глас на Америка на Босански јазик

10:35 Ин магазин - емисија

11:10 Птици на северниот Антлантик - Документарна програма

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Птичии грип - Документарен филм

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Рим моќ и слава - Документарната програма

16;00 Ин магазин- емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо - емисија

17:20 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

19:53 Гласот на Америка на Босански јазик

20:30 Музика

21:14 Сокриено кралство на Тибет - Документарна програма

22:25 Без коментар

22:30 Вести

23:07 Миротворец - Игран филм

01:04 Скопје инфо - емисија

01:25 Глас на Америка на Босански јазик

02:01 Игран филм

03:32 Балкан диск - музичка емисија

05:28 Вино и виноградинарство - емисија

06:00 Тодор Александров - Документарна програма

08:05 Скопје инфо

08:14 Патопис - емисија

08:50 Мики маус - Цртан филм

10:00 Гласот на Америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Сила на отровта - Документарен филм


Четврток 24.04.201410:00 Глас на Америка на Босански јазик

10:35 Ин магазин - емисија

11:10 Птици на северниот Антлантик - Документарна програма

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Птичии грип - Документарен филм

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Рим моќ и слава - Документарната програма

16;00 Ин магазин- емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо - емисија

17:20 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

19:53 Гласот на Америка на Босански јазик

20:30 Музика

21:14 Сокриено кралство на Тибет - Документарна програма

22:25 Без коментар

22:30 Вести

23:07 Миротворец - Игран филм

01:04 Скопје инфо - емисија

01:25 Глас на Америка на Босански јазик

02:01 Игран филм

03:32 Балкан диск - музичка емисија

05:28 Вино и виноградинарство - емисија

06:00 Тодор Александров - Документарна програма

08:05 Скопје инфо

08:14 Патопис - емисија

08:50 Мики маус - Цртан филм

10:00 Гласот на Америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Сила на отровта - Документарен филм


Четврток 24.04.201410:00 Глас на Америка на Босански јазик

10:35 Ин магазин - емисија

11:10 Птици на северниот Антлантик - Документарна програма

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Птичии грип - Документарен филм

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Рим моќ и слава - Документарната програма

16;00 Ин магазин- емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо - емисија

17:20 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

19:53 Гласот на Америка на Босански јазик

20:30 Музика

21:14 Сокриено кралство на Тибет - Документарна програма

22:25 Без коментар

22:30 Вести

23:07 Миротворец - Игран филм

01:04 Скопје инфо - емисија

01:25 Глас на Америка на Босански јазик

02:01 Игран филм

03:32 Балкан диск - музичка емисија

05:28 Вино и виноградинарство - емисија

06:00 Тодор Александров - Документарна програма

08:05 Скопје инфо

08:14 Патопис - емисија

08:50 Мики маус - Цртан филм

10:00 Гласот на Америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Сила на отровта - Документарен филм


Четврток 24.04.201410:00 Глас на Америка на Босански јазик

10:35 Ин магазин - емисија

11:10 Птици на северниот Антлантик - Документарна програма

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Птичии грип - Документарен филм

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Рим моќ и слава - Документарната програма

16;00 Ин магазин- емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо - емисија

17:20 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

19:53 Гласот на Америка на Босански јазик

20:30 Музика

21:14 Сокриено кралство на Тибет - Документарна програма

22:25 Без коментар

22:30 Вести

23:07 Миротворец - Игран филм

01:04 Скопје инфо - емисија

01:25 Глас на Америка на Босански јазик

02:01 Игран филм

03:32 Балкан диск - музичка емисија

05:28 Вино и виноградинарство - емисија

06:00 Тодор Александров - Документарна програма

08:05 Скопје инфо

08:14 Патопис - емисија

08:50 Мики маус - Цртан филм

10:00 Гласот на Америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Сила на отровта - Документарен филм


Четврток 24.04.201410:00 Глас на Америка на Босански јазик

10:35 Ин магазин - емисија

11:10 Птици на северниот Антлантик - Документарна програма

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Птичии грип - Документарен филм

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Рим моќ и слава - Документарната програма

16;00 Ин магазин- емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо - емисија

17:20 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

19:53 Гласот на Америка на Босански јазик

20:30 Музика

21:14 Сокриено кралство на Тибет - Документарна програма

22:25 Без коментар

22:30 Вести

23:07 Миротворец - Игран филм

01:04 Скопје инфо - емисија

01:25 Глас на Америка на Босански јазик

02:01 Игран филм

03:32 Балкан диск - музичка емисија

05:28 Вино и виноградинарство - емисија

06:00 Тодор Александров - Документарна програма

08:05 Скопје инфо

08:14 Патопис - емисија

08:50 Мики маус - Цртан филм

10:00 Гласот на Америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Сила на отровта - Документарен филм


Четврток 24.04.201410:00 Глас на Америка на Босански јазик

10:35 Ин магазин - емисија

11:10 Птици на северниот Антлантик - Документарна програма

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Птичии грип - Документарен филм

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Рим моќ и слава - Документарната програма

16;00 Ин магазин- емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо - емисија

17:20 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

19:53 Гласот на Америка на Босански јазик

20:30 Музика

21:14 Сокриено кралство на Тибет - Документарна програма

22:25 Без коментар

22:30 Вести

23:07 Миротворец - Игран филм

01:04 Скопје инфо - емисија

01:25 Глас на Америка на Босански јазик

02:01 Игран филм

03:32 Балкан диск - музичка емисија

05:28 Вино и виноградинарство - емисија

06:00 Тодор Александров - Документарна програма

08:05 Скопје инфо

08:14 Патопис - емисија

08:50 Мики маус - Цртан филм

10:00 Гласот на Америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Сила на отровта - Документарен филм


Четврток 24.04.201410:00 Глас на Америка на Босански јазик

10:35 Ин магазин - емисија

11:10 Птици на северниот Антлантик - Документарна програма

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Птичии грип - Документарен филм

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Рим моќ и слава - Документарната програма

16;00 Ин магазин- емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо - емисија

17:20 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

19:53 Гласот на Америка на Босански јазик

20:30 Музика

21:14 Сокриено кралство на Тибет - Документарна програма

22:25 Без коментар

22:30 Вести

23:07 Миротворец - Игран филм

01:04 Скопје инфо - емисија

01:25 Глас на Америка на Босански јазик

02:01 Игран филм

03:32 Балкан диск - музичка емисија

05:28 Вино и виноградинарство - емисија

06:00 Тодор Александров - Документарна програма

08:05 Скопје инфо

08:14 Патопис - емисија

08:50 Мики маус - Цртан филм

10:00 Гласот на Америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Сила на отровта - Документарен филм


Четврток 24.04.201410:00 Глас на Америка на Босански јазик

10:35 Ин магазин - емисија

11:10 Птици на северниот Антлантик - Документарна програма

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Птичии грип - Документарен филм

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Рим моќ и слава - Документарната програма

16;00 Ин магазин- емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо - емисија

17:20 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

19:53 Гласот на Америка на Босански јазик

20:30 Музика

21:14 Сокриено кралство на Тибет - Документарна програма

22:25 Без коментар

22:30 Вести

23:07 Миротворец - Игран филм

01:04 Скопје инфо - емисија

01:25 Глас на Америка на Босански јазик

02:01 Игран филм

03:32 Балкан диск - музичка емисија

05:28 Вино и виноградинарство - емисија

06:00 Тодор Александров - Документарна програма

08:05 Скопје инфо

08:14 Патопис - емисија

08:50 Мики маус - Цртан филм

10:00 Гласот на Америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Сила на отровта - Документарен филм


Четврток 24.04.201410:00 Глас на Америка на Босански јазик

10:35 Ин магазин - емисија

11:10 Птици на северниот Антлантик - Документарна програма

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Птичии грип - Документарен филм

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Рим моќ и слава - Документарната програма

16;00 Ин магазин- емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо - емисија

17:20 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

19:53 Гласот на Америка на Босански јазик

20:30 Музика

21:14 Сокриено кралство на Тибет - Документарна програма

22:25 Без коментар

22:30 Вести

23:07 Миротворец - Игран филм

01:04 Скопје инфо - емисија

01:25 Глас на Америка на Босански јазик

02:01 Игран филм

03:32 Балкан диск - музичка емисија

05:28 Вино и виноградинарство - емисија

06:00 Тодор Александров - Документарна програма

08:05 Скопје инфо

08:14 Патопис - емисија

08:50 Мики маус - Цртан филм

10:00 Гласот на Америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Сила на отровта - Документарен филм


Четврток 24.04.201410:00 Глас на Америка на Босански јазик

10:35 Ин магазин - емисија

11:10 Птици на северниот Антлантик - Документарна програма

12:10 Без коментар

12:20 Музика

13:10 Птичии грип - Документарен филм

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Рим моќ и слава - Документарната програма

16;00 Ин магазин- емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо - емисија

17:20 Музика

18:15 Без коментар

18:20 Вести

19:00 Смешни инсерти

19:30 Ин магазин - емисија

19:53 Гласот на Америка на Босански јазик

20:30 Музика

21:14 Сокриено кралство на Тибет - Документарна програма

22:25 Без коментар

22:30 Вести

23:07 Миротворец - Игран филм

01:04 Скопје инфо - емисија

01:25 Глас на Америка на Босански јазик

02:01 Игран филм

03:32 Балкан диск - музичка емисија

05:28 Вино и виноградинарство - емисија

06:00 Тодор Александров - Документарна програма

08:05 Скопје инфо

08:14 Патопис - емисија

08:50 Мики маус - Цртан филм

10:00 Гласот на Америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Сила на отровта - Документарен филм


Филмови на ЕДО

The Medallion Freaky Friday Jumper The Mummy 3 Deep Blue Sea The Punisher Resident Evil Ronin
http://edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/847741The_Medallion.jpglink
http://edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/780390Freaky_Friday.jpglink
http://edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/352540jumper_comp.jpglink
http://edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/948141mummy_3.jpglink
http://edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/622822654852DeepBlueSea.jpglink
http://edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/679011663179the_punisher.jpglink
http://edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/822842493096RESIDENT_EVI.jpglink
http://edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/239615983347ronin.jpglink
Слика
МВР Билтен
Четврток, 24 Април 2014
Во Охрид на ул.„Стив Наумов” вчера додека охриѓанецот Ј.П.(41) седел во своето... Повеќе...
Слика
Груевски: Да прославиме двојна победа на 27 април
Четврток, 24 Април 2014
Дајте ни дополнителна сила и енергија победата да биде доволно силна, да не може... Повеќе...
Слика
Бомбашки напад во Најроби
Четврток, 24 Април 2014
Пак терор во Кенија: во главниот град Најроби во експлозија на автомобил-бомба се... Повеќе...
Слика
Западот ја обвинува Русија за „експлозивна реторика“
Четврток, 24 Април 2014
Тонот во украианската криза се‘ повеќе се заострува. НАТО и САД жестоко реагираа... Повеќе...
Слика
Владата на Вучиќ ќе има 16 министерства
Четврток, 24 Април 2014
Владата на Александар Вучиќ ќе биде покуса за две министерства од претходната на... Повеќе...
Слика
Товарен брод потона кај Крит, исчезнати тројца руски морнари
Четврток, 24 Април 2014
Товарен брод потона денеска во меѓународните води на западно од грчкиот остров... Повеќе...
Слика
Бензините поевтинуваат за четири, дизелите за 1,5 денари
Понеделник, 23 Септември 2013
Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за четири денари, а цената на дизел... Повеќе...
Слика
Почна жетвата на оризот од турска сорта
Вторник, 17 Септември 2013
На оризовите полиња во атарот на село Чешиново денеска беше означен стартот на... Повеќе...
Слика
Иако е на смртна постела, направи нешто што ќе ве трогне
Четврток, 24 Април 2014
Стивен Сејтон од Велика Британија боледува од рак на дебелото црево, но успеа да... Повеќе...
Слика
Останал без пенис како момче, а сега е татко и медицинско чудо!
Вторник, 22 Април 2014
Мајк Мур (30) од Мисисипи, на кој лекарите по неуспешно обрежување морале да му ги... Повеќе...
Слика
Најлесниот 14-инчен ultrabook на светот
Вторник, 07 Јануари 2014
Компанијата Lenovo го откри својот нов ultrabook, во пресрет на неговото официјално... Повеќе...
Слика
iPhone корисниците попаметни од оние на Android
Вторник, 07 Јануари 2014
Корисниците на BlackBerry се најмалку паметни покажуваат резултатите од тестот за... Повеќе...
Слика
Антибактериско стакло за мобилни и таблети
Вторник, 07 Јануари 2014
Вашиот таблет или смартфон може да изгледа многу чисто, но бројни истражувања... Повеќе...
Слика
Xperia Z1 Compact: Новиот крал на средната класа?
Вторник, 07 Јануари 2014
Навистина ни е тешко да го класифицираме овој телефон кој Sony го претстави на CES 2014... Повеќе...
Слика
Како да го измамите радарот: Упатство на еден Русин за избегнување казна
Четврток, 24 Април 2014
Оваа креативна идеја е направена со цел да би се избегнала казната за брзо возење,... Повеќе...
Слика
Џенифер Лопез во сјајна модна комбинација за „American Idol“
Четврток, 24 Април 2014
Џенифер Лопез може да носи модни комбинации кои многу 44-годишни жени не би се... Повеќе...
Слика
Тетекс и Шкендија во битка за трофејот во купот на Македонија
Среда, 22 Мај 2013
  Екипите на Тетекс и Шкендија вечер на арената „Филип Втори’’ во Скопје, ќе се... Повеќе...
Слика
МЗТ Скопје поведе со 2:0 во финалето на плеј офот
Среда, 22 Мај 2013
  Кошаркарите на македонскиот шампион МЗТ Скопје поведоа со 2:0 во финалето на... Повеќе...
Слика
Нови договори за Мојсовски и Миркуловски
Среда, 22 Мај 2013
Актуелниот ракометен првак Металург потпиша нови четиригодишни договори со... Повеќе...
Слика
Мареј нема да игра на Ролан Гарос
Среда, 22 Мај 2013
Енди Мареј нема да насптапи на претстојниот Ролан Гарос поради повреда, а ова за... Повеќе...
Back Home